שדה אלקטרומגנטי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בתוך 24 שעות או התקשרו:
054-6396651

חדשות ועדכונים

 

כל אדם נחשף במידה מסוימת לשדות אלקטרומגנטיים הנובעים ממקורות טבעיים ו/או לחילופין משדות מלאכותיים של ציוד קצה או מכשירי חשמל בתדרים שונים.

ההתפתחויות הטכנולוגיות בעשור האחרון והטעמת מכשירי חשמל שונים בדירת המגורים לשימוש יום יומי הביאו לעלייה במפלס החשיפה של שדות האלקטרומגנטיים.

מהי קרינה אלקטרומגנטית?

קרינה אלקטרומגנטית היא אנרגיה המועברת במרחב בצורת גל של שדות חשמליים ומגנטיים.
גלים אלקטרומגנטיים נובעים ממקורות שונים, כגון: מכשירי מיקרוגל, רשת החשמל, מחשבים, מדפסות וכד'.
קרינה אלקטרומגנטית מהווה למעשה תופעה בלתי מוחשית, ואינה ניתנת לזיהוי אלא אם בוצעו בדיקות קרינה על מנת לוודא כי רמות הקרינה בטיחותיות, בהתאמה לתקנים הרלוונטיים או ההמלצות של הרשויות הנוגעות בדבר.
לפי המלצות ארגון הבריאות העולמי, החשיפה המרבית המותרת היא 1000 מיליגאוס עבור חשיפה אקוטית לזמן קצר. לגבי חשיפה רצופה וממושכת,כגון חמום רצפה חשמלי, ארגון הבריאות העולמי ממליץ על מידת חשיפה שלא תעלה על ערך של 2 מיליגאוס(2 Mg)
כאשר מדובר בילדים קטנים הזוחלים על הרצפה,יש חשיבות רבה שמידת הקרינה תהיה נמוכה ככל הניתן, ובוודאי נמוכה מ 2 מילי גאוס (2 Mg)

אי לכך, קיימת חשיבות רבה לכך שהצרכנים יחייבו את המשווקים והמתקינים של מערכות חימום תת רצפתי המופעלות באמצעות חשמל להביא לידיעת הלקוחות את רמות השדה המגנטי שכל מערכת יוצרת בזמן פעולתה.

המלצות לרכוש מערכת חימום תת רצפתי חשמלי

רצוי לרכוש מערכת שעברה בדיקת מכון התקנים.

לא רצוי להתקין את גופי החימום ישירות מתחת לפרקט, עדיף להתקין מתחת לריצוף או מדה מתפלסת ומעליהם את הפרקט. יש לדרוש מחברת החימום חיישן המגביל את הטמפ' על רצפת הפרקט.

והפתרון של חברת Raychem

חברת Raychem מתמחה בנושא של כבלי חימום כח ותקשורת (צבאי ואזרחי). ניסיונה הרב של החברה מבטיח שהשדה האלקטרומגנטי מגיע לדרגה אפסית בכל הקשור לחימום התת רצפתי. החוכמה היא לרסן את השדה לתוך הכבל, כלומר, למנוע את פריצתו מחוץ לכבל ובכך למעשה למנוע את פליטת השדה המגנטי. זאת בזכות מבנה כבל דו-גידי מפוטל, ובעיקר בזכות אריגת סיכוך איכותי גם בצפיפותו וגם בזויות האריגה העוטף את הכבל.

חברת Raychem מתחייבת לרמת שדה אלקטרומגנטי שלא יעלה על 0.2-0.3 Mg בגובה הריצוף!

כמובן שיש בידי החברה גם בדיקות שנעשו בארץובחו"ל ע"י בודקים מוסמכים, בנושא השדה האלקטרומגנטי (EMF)