מדידת טמפרטורה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בתוך 24 שעות או התקשרו:
054-6396651

חדשות ועדכונים

ההתפתחות הטכנולוגית בתחום הבקרה והניטור בזמן אמת של מערכות ובקרים שונים הוזילה את מחירם. בזכות המחיר האטרקטיבי, חברות וארגונים רבים מוסיפים פתרונות המשלבים בקרי מדידת טמפרטורה כחלק בלתי נפרד ממערכות שונות. בקרי הטמפרטורה שאנו מכירים מהמזגן הביתי נמצאים היום כמעט בכל מכשיר המשתמש בחום בעוצמה משתנה, ויכולים לסייע באיזון הטמפרטורה בחללים שונים.

הבטיחות מעל לכל

ניתן למצוא את הבקרים השונים במערכות במפעלים, בארגונים גדולים ואפילו בבית הפרטי. שימוש בבקר טמפרטורה מאפשר שליטה מוחלטת בעוצמת החימום של גופי חימום קטנים כגדולים, ומאפשר הפעלה בטיחותית של כל מכשיר. נדגים מספר שימושים אופייניים לבקרי טמפרטורה במרחב המשרדי, המסחרי והביתי.

בקר טמפרטורה למפעלי תעשייה

הן בתחום התעשייה הכבדה והן במפעלים יצרניים של חומרים רגישים יותר, שמירה על רמת הטמפרטורה בחדר חשובה ביותר. מוצרים הרגישים לשינויי טמפרטורה או לדרגות של קור או חום קיצוניים, עשויים להינזק כתוצאה מטמפרטורה לא נכונה. בקרי טמפרטורה חכמים, המפסיקים את החום באזור האחסון, בחדר כולו או במתחם מסוים במפעל, יכולים להציל כמות נכבדה של מלאי.

בקר טמפרטורה למעבדות

הן מעבדות כימיות והן מעבדות ביולוגיות משתמשות בבקרי טמפרטורה על מנת לשלוט בטמפרטורה של החדר כולו, וכן של אזורים ספציפיים במעבדה. ניסויים ופיתוחים שונים מושפעים מהטמפרטורה החיצונית, כמו גם מהטמפרטורה בתוך מכלי האחסון השונים. בכל מעבדה ניתן למצוא בקרי טמפרטורה המחוברים למערכות החימום והאוורור של המעבדה כולה, כמו גם בקרי טמפרטורה למכשור עצמו.

בקר טמפרטורה – גם לבית

אם בעבר יכולנו לשלוט אך ורק בטמפרטורה בחדרים השונים בבית באמצעות בקר הטמפרטורה (או התרמוסטט) של המזגן, הרי שהיום חלק מהותי מ"בית חכם" הוא שליטה בטמפרטורה של אזורים שונים בחדר. הרצפה יכולה להיות מחוממת לטמפרטורה גבוהה או נמוכה יחסית לחדר כולו, וניתן לשלוט גם בטמפרטורה של חלק מסוים בחדר האמבט, או לחלופין להגביל את החימום או את הקירור בחדר הילדים, באזור הסמוך לעריסת התינוק.

רצפת עץ, למשל, הינה רגישה ביותר לטמפרטורה חמה או קרה מדי. בבתים בהם יש שליטה על הטמפרטורה מתחת לרצפה או מעליה, ניתן לכוונן את בקר הטמפרטורה מראש כך שיפסיק את פעולת החימום אם הרצפה הגיעה לטמפרטורה מסוימת. כמו כן, ניתן לשלוט בימי החורף הקרירים בטמפרטורה באזור המיטה, בעוד שאר רצפת החדר אינה מחוממת. מנגנון דומה ניתן גם להפעיל על רצפת האמבט בעת השימוש בו.

שליטה בטמפרטורה – חלק מהתקן

מפעלים, מעבדות וארגונים רבים המייצרים או מפתחים מוצרים המותאמים לתקנים שונים בארץ ובחו"ל נדרשים להשתמש בבקרי טמפרטורה במהלך היצור, המחקר והפיתוח. בקרי טמפרטורה איכותיים מבטיחים עמידה בתקנים שונים. ההתפתחות הטכנולוגית מאפשרת דיוק ברמה גבוהה וקישור של בקרי הטמפרטורה למערכות קיימות, תוך הגדרת תוכנית הפעולה של המערכת במקרה בו הגיעה לטמפרטורה גבוהה או נמוכה מדי. לסיכום, בקרי טמפרטורה הם חלק בלתי נפרד מפעילות תקינה של גופי חימום, מערכות קירור וחימום, ומהוות חלק אינטגרלי מבניית סביבת עבודה בטוחה.zef